Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodná hodina mágie živlov

 

Vošla/iel si do učebne plnej rastlín, pohárov, sviečok, a pierok akoby ste sa ocitli v nejakom sklade takýchto vecí, sadneš si do lavice a čakáš na ostatných svojich spolužiakov. Medzi časom ako čakáš si si stihla/ ol všimnúť stropnú maľbu znázorňujúcu rovnováhu živlov. Trieda sa pomaly plní žiakmi a profesora stále nikde, keď tu zrazu do triedy vletel vánok a premenil sa na profesora Stormragea, ktorý sa ako vždy zlovestne usmieva na žiakov.

Tak moji milí žiaci vítam vás na skutočne úvodnej hodine mágie živlov na ktorých sa budeme učiť ako mentálne pôsobiť na živel tak aby sme si neublížili.
 
Profesor sa usadí vo svojom kresle a na tabuli sa plamenným písmom napísal nadpis Mágia živlov 

 

Profesor sa pohodlne natočil na žiakov a spustil

Mágia živlov sa zakladá na skutočnosti existencie štyroch živlov ohňa, vody, zeme, vzduchu v niektorých kultúrach vystupuje aj piaty element a to je výboj braný je aj ako životodárny element. Mágovia berú tieto živly a ich kombinácie za základ všetkého materiálneho na svete. Živly niesu bohovia ani nižšie stvorenia  sú to iba prazákladné sily teda ,, energia ,, nefyzického sveta. Dokáže mág harmonicky spolupracovať so štyrmi živlami, môže tieto sily prinútiť aby konali v jeho prospech. Mágiu živlov môžeme označiť za druh mágie založenej na schopnosti komunikovať s týmito prasilami. Rovnako ako aj s mŕtvymi sa mág môže naučiť s týmito silami rozprávať a naslúchať im. Tieto sily teda živly majú aj svoje symboly: Voda = kalich

Zem =obetná misa alebo kameň
Vzduch = meč, dýka,
Oheň = svetlo alebo sviečka

Niektorý ľudia majú prirodzené sklony k praktikám mágie živlov a ihneď sa im začína dariť.

Živly a ich vlastnosti:

Telesnosť ( hmatateľné )  = ženská podstata
Voda – citové prežívanie = modrá farba = emotívna
Zem – uvedomenie si ega = zelená farba = praktické

Myseľ ( nehmatateľné )  = mužská podstata
Oheň – pohyb = vôľa = duchovné rozvíjanie = červená farba = inšpirácia
Vzduch – rozum = intelekt = komunikácia myšlienok = žltá farba  

 

Tak a o tomto je tak zhruba úvod do tejto tajomnej problematiky mágie živlov na domácu úlohu mi napíšte svoje znamenie, živel ktorý vo vás prevyšuje to znamená že ak vo vás previšuje oheň tak ste výbušný alebo ak zem tak ste pokojný