Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Hodina čiernej mágie

 

*Prichádzaš do takmer zaplnenej učebne. Nestihneš si ani poriadne sadnúť a už cítiš nejaký studený vánok, ktorý sa ti jemne hrá s vlasmi. Vánok, ktorý ťa tak prijemne rozptýlil pominul a v zapätí tvoj pohľad zastavil na čiernej siluete profesora Stormragea, ktorý sa na teba smeje lišiackym úsmevom.*

 

Tak teda vítam vás na našej prvej hodine čiernej mágie a dúfam, že ste si už stihli všimnúť, že sa tu nachádzajú len žiaci, ktorý pri teste preukázali dostatočný zmysel pre vynaliezavosť a túžbu po moci. Neberte to teraz ako urážku ale o mágii neviete nič pokiaľ si nevyberiete, ktorý druh mágie by ste chceli ovládať a pre, ktorý druh mágie máte nadanie. Až keď zistíte pre aký druh mágie sa mate rozhodnúť tak až potom pochopíte o čom je mágia. Pri teste som spozoroval vašu túžbu byť lepší ako tí pred vami a taktiež vidím vo vás tú neskrotnú silu, ktorá sa pýta von a ja vám ukážem ako ale bude to chcieť čas ale ten pre vás nebude mať žiadnu hodnotu pokiaľ sa budete správať ako skutočný čarodejníci/ce. 

 

*Profesor len pozrel na tabuľu a ta sama začala vypisovať text s obrovským nadpisom: Základy čiernej mágie*

Chcem aby každý z vás pochopil o čom je čierny mágia, pretože nie je mágia ako mágia, čierna mágia je nadmieru náročná a neskutočne nebezpečná. Viem, že v niektorých z vás je niečo čomu sa hovorí talent ale najprv musíte porozumieť ako ho použiť. Keď spolu zvládneme aj tie najnebezpečnejšie kúzla budete sa musieť naučiť už len jednu vec a to je ako stým žiť tak aby ste neboli na zozname hľadaných a nešli po vás biely mágovia, ktorý do dnes nedokážu pochopiť ako niekto taký ako ja alebo vy ( ľudia s nadaním pre čiernu mágiu ) sa môžu svojvoľne pohybovať po svete a konať zlo respektíve zneužívať mágiu vo svoj prospech. Verte alebo nie čiernou mágiou sa dá aj celkom slušne pomôcť priateľom v boji alebo v živote je predsa jednoduchšie používať celý život len praktické základy ako celý život len šprtať neskutočné množstvo kníh o mágii a nakoniec prísť na to, že to všetko bolo zbytočné lebo to nestačí ani na obranu nie ešte na útok. Ale aby som bol nestranný musím povedať, že biela mágia je dobrá čo sa týka oborov zdravotníctva a podobne, pretože väčšina z nich sa aj tak po strete s čiernym mágom musia liečiť a to im ide aj najlepšie. Nechcem počuť žiadne výsmechy smerujúce na žiakov pani profesorky z druhej skupiny, kto sa bude vysmievať bude vysmiaty o to sa sám postarám a komu sa to nebude pozdávať nech sa príde sťažovať jeho komentáre budú vypočuté a patrične spracované.

 

*profesor dohovoril a text, ktorý sa tak usilovne písal po tabuly akurát skončil.*  

 

Môžete si písať poznámky  

Učivo 

Čierna mágia je iba istý druh mágie, ktorý vznikol na základe toho, že mágia sa používala len pre konanie dobra, ale menšia skupina čarodejov sa rozhodlo použiť mágiu ako prostriedok pri dobývaní nových území. Rada čarodejov ich vyhnala z konzulátu a odobrala im ich schopnosti. To im však nemohlo zabrániť aby naučili druhých ju používať a taktiež im ukázať aké nové možnosti prináša čierna mágia ako taká. Čierna mágia vôbec nie je mágiou určenou výhradne len na ničenie. Nie je to mágia zla ani mágia dobra je to mágia neutrálna tak ako všetky ostatné druhy mágie, záleží len na tom ako daný druh mágie bude použití. Záleží len na vás ako budete používať mágiu. Každý z vás môže používať také iste kúzla ako ja ale kto z vás vie aký vlastne silný ste? Čarovanie nie je o tom vedieť princíp činnosti teda pochopiť vyvolanie a poznať zaklínadlo. Najdôležitejšie pri čiernej mágii je uvedomiť si že všetko sa nám raz vráti a o tom je aj 1. pravidlo čiernej mágie, ktoré znie : všetko zlo konané proti druhým sa ti vráti v počte spriaznených duší objektu. Celkom pekné je aj druhé pravidlo, ktoré hovorí o tom, že keď niekoho chceš začarovať aby konal ako chceš tak si dávaj pozor na opačné účinky pretože pri takto zložitých kúzlach je dôležité to na čo sa v dnešnej dobe nekladie dôraz a to je príprava. Príprava je dôležitá pokiaľ vám ide čisto len o dlhodobé kúzla ako je privádzanie šťastia, radosti, smútku, nešťastia a podobne, pokiaľ bude príprava nedostatočná tak sa kúzlo môže obrátiť proti vám alebo sa nestne nič. Takže pre zvládnutie kúzla potrebujete vedieť princíp, taktiež zaklínadlo pokiaľ nie ste dostatočne skúsený na zosielanie potichu a čo sa týka prútikov pochopíte, že sú až príliš pomalé.     

 Na domácu úlohu mi napíšte:  

1. Vašu najväčšiu túžbu
2. Ako by ste reagovali na situáciu keby vám niekto vyzabíjal rodný kraj  
( aspoň 10 viet )
3. Čo odo mňa očakávate že vás naučím ( aspoň 2 veci )
4. Čo je podľa vás čierna mágia
5. Ktorý druh mágie je najmocnejší