Jdi na obsah Jdi na menu
 


*Učebňa sa začala pomaly zapĺňať. Po tom ako si väčšina žiakov so záujmom prezrela učebňu, preplnenú obrazmi neobvyklích zvierat, začala domýšlavá vrava prvákov, ktorý si predstavovali ako asi bude vyzerať prvá hodina. Zrazu do miestnosti vojde učiteľka. Nedočkavé hlasy zrazu utíchnu. Profesorka si vyloží knihy na stôl a prihovorí sa nedočkavým študentom.* Dobrý deň. Moje meno je Martina Wilhelmová a tento školský rok Vás budem učiť predmet Magické zvieratá.Tiež budem vedúcou fakulty Safír, ale to neznamená, že budem medzi vami robiť rozdieli.

Podľa mňa je tento predmet zaujímavý. Nebudete sa tu učiť miešať elixíri ani naspamäť nejaké kúzla. Naučím vás základné znaky niektorých tvorov, ako sa o ne starať, či pred nimi uchrániť. Chcem, aby ste si poznámky písali počas môjho výkladu. Ak niekto nebude niečomu rozumieť, stačí sa ma spýtať. Poďme teda k dnešnému učivu. *Pozrie na hodinky a pokračuje.* Tento tvor patrí medzi najstaršie "príšery". Zmienky o ňom sa zo stredoveku zachovali v bájach a povestiach. DRAK. Existuje veľa druhov drakov. Je ich príliš veľa aj na jeden školský rok. Preto Vás naučím len základné poznatky, ktoré platia u väčšiny z nich. Draky sa živia väčším hmyzom, vtákmi,menšími cicavcami. Hoci sa liahnu z vajec., určitý čas cicajú od matky mlieko. Sú druhy pri ktorých môže matka zniesť len 1 vajce, iné druhy aj viac. K ich premnoženiu nedochádza, práve naopak. Samíc drakov je menej ako samcov. Preto sa stáva, že o jednu samicu sa zaujímajú aj 3 draci naraz. Sô to hrdé zvieratá, preto neznesú konkurenta. Mnoho z nich zomiera na poranenie od druhého draka. Žijú v opustených jaskyniach, ďaleko od ľudskej civilizácie. Dobre, to by bolo k drakom všetko. Po´dme na jednorožca. Je to nádherné a plaché zviera. Človek by si myslel, že po tom ako mu bolo ubližované bude k človeku agresívny. V strede hlyvy má strieborný roh, kvôli ktorému ho skoro vyhubili.Je veľmi obdivuhodné keď sa narodia 2 jednorožce a zvyčajne po pôrode ich matka zomrie. Keď sú jednorožce malé majú zlatú hrivu. V dospelosti je strieborná. Živia sa zeleninou, ovocím, trávou, listami zo stromov. Žijú na lúkach, lesoch, jednoducho v prírode kde niesú ohrozované.

 

*Zrazu zazvoní školský zvonec a na tvárach žiakov sa objavý uškrn podobný Čo ešte od nás chce?* Ešte domáca úloha a môžete ísť. *Po prvý krát za celú hodinu kývne prútikom a na tabuli sa objavý DÚ*

 

1) Kde žijú draky?

2) Čím sa živia draky?

3) Kde žijú jednorožce?

4) Čím sa živia jednorožce?

 

Posielajte mi to od 1.5. 2007 – 1. 6. 2007

Nebudem uznávať odpovede skopírované z učiva a nezabudnite sa podpísať! (meno+fakulta)

Do predmetu píšte svoj nick, ktorý používate na tejto škole