Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo mágie

 

*No na začiatok sa pekne posaď a upokoj sa pretože máš taký nepríjemný pocit v žalúdku, že sa bude diať niečo neobvyklé. Takže pomaly sa usaď a priprav sa na hodinu! Do triedy vošla ako vždy pousmiata pani riaditeľka Solen Hissatam a za ňou ide pomalým krokom neznámi muž zahalený v čiernom plášti a s kapucňou na hlave. Niektorý z vás čo sedia v prvých laviciach pocítili slabý studený vánok a taktiež ste postrehli aj ľadový pohľad toho neznámeho muža, zdá sa vám tak trochu povedomý ale neviete si spomenúť kde ste ho videli. Pani riaditeľka sa len pousmiala a potichu požiadala pána vedľa seba aby sa predstavil. Ten sa iba potichu zasmial a zložil si kapucňu aby mu ostatný žiaci mohli vidieť do tváre. Na jeho tvári sa objavil široký zlovestný úsmev a potichu prehovoril.*

Tak milý žiaci a žiačky začneme tým, že sa vám predstavím volám sa Attanono Arto Stormrage niektorý z vás sa so mnou už stretli mnohý o mne už iste počuli prišiel som na tuto školu za účelom naučiť dnešnú čarodejnícku mládež čo je to mágia a ako ju využívať, pretože nie všetci sú dokonalí tak ja sa budem deliť o tento predmet s pani riaditeľkou. Ja budem vyučovať oblasť čiernej mágie.

*opäť sa trochu pousmial. Niektorých z vás až tak zamrazilo*

Takže dnes sa výnimočne dostanete k šanci si zabojovať ale iba vo vašich predstavách. Chcem aby si každý z vás poriadne premyslel taktiku a potom na konci hodiny mi ju donesiete vypracovanú na pergamene. Vaším oponentom vo vašom fiktívnom boji budem ja. Takže máte ešte pá minút a môžte mi odovzdať vaše taktiky, alebo viete čo skúsime si ich skutočne čo poviete vaša moc bude na chvíľku o niečo väčšia a na kúzla stačí len pomyslieť. 

*V zapätí ste sa všetci ocitli v temnej jaskyni, všetko vám pripadá až nadmieru hrôzostrašné. Za okamih sa zapálili postranné fakle a pred vami za objavila pani profesorka, ktorá vám praje mnoho šťastia. Hneď po nej sa tam objavil aj nový profesor opäť s lišiackym úsmevom*  

Tak a môžme sa  do toho pustiť

*povedal a ukázal na prvého žiaka čo bol poblíž, ten neisto vykročil smerom k profesorovi a vytiahol si prútik. To v profesorovi vyvolal takmer záchvat smiechu.*

Chlapče ideme bojovať a ty na mňa vytiahneš prútik to ho chceš po mne hodiť alebo čo? No nevadí aspoň pochopíš, že je omnoho efektívnejšie zosielať kúzla na priamo pretože prútiky sú pomalé.

*chlapec sa len začervenal a pomaly švihol prútikom z, ktorého vyletel slabý prúd svetla, ktorý sa oprel do profesorovho plášťa ale ani sním nehlo.*

Slušný pokus chlapče ale ja byť tebou skúsim do toho vložiť trochu seba a nie len tak na prázdno zoslať kúzlo.

*chlapec teda pokus opakuje. Tento krát s omnoho väčším efektom, pretože tento krát z jeho prútika vyšľahol prúd svetla sťa plamene a takmer úplne osvetlil jaskyňu. Keď svetlo pominulo chlapec s prižmúrenými očami pozeral na miesto kde stál nový profesor čiernej mágie a zazrel tam slabú siluetu učiteľa, ktorý tam stojí mierne pobavený a ako mu tlieska*

Blahoželám chlapče úlohu si splnil. Ukázal si že máš vysoké predpoklady stať sa mocným bielym mágom ale budeš na sebe ešte musieť popracovať. Od dneška budeš chodiť na hodiny k pani profesorke tá ti ukáže o čom vlastne je biela mágia a aké možné praktiky sa pomocou mágie dajú ovládať.

*chlapec sa len poklonil, poďakoval a utekal k svojmu kamarátovi* 

***Profesor sa rozhliadal po niekom inom na vyskúšanie a práve zazrel teba. Ukazuje na teba prstom ako naznak, že mysli práve teba***

No ukáž čo sa v tebe skrýva po tejto skúške uvidíme, ktorý druh mágie sa ti najviac hodí.