Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo

1. hodina
*V krásny zimný deň sa do učebne Drakológie nahrnie kopa študentov, ktorý si hneď posadajú do svojich lavíc. Spolu so zvonením do triedy vojde profesorka. Sadne si za svoj stôl a uloží na neho kopu pergamentov.*
- Vítam vás v našej novej učebni Drakológie! *povie a zapozerá sa na študentov. Po chvíli ticha pokračuje:*
- Na týchto hodinách sa budeme učiť o drakoch ako ste sa iste dovtípili. Hneď na začiatok vás chcem upozorniť na to, že draky nie sú len obyčajné zvery, ale sú to inteligentné bytosti, ktorých moc siaha veľmi ďaleko. Draky sa môžu premienať na ľudí a dokážu to rozlíšiť IBA čarodejníci. Na tejto hodine sa budeme učiť nielen to, aké draky poznáme, ako ich rozoznať a obrániť sa pred nimi, ale aj porozumieť im. Ak chcete premôcť draka, musíte sa vcítiť do jeho situácie, pretože obyčajný smrteľník nikdy nemôže predvídať, čo drak urobí. Draky radi vymýšľajú geniálne plány a na to, aby sme dokázali predvídať, čo urobia, musíme mať s nimi nielen praktické skúsenosti, ale musíme ovládať i veľkú časť teórie. Dnes začneme stavbou tela draka: *mávne smerom k tabuli a na nej sa zjaví:*

 

- Toto je obrázok draka s presným popisom jeho stavby teba (keďže je to po anglicky, môžete si to preložiť). Jednoduchším znením to je: hlava, nohy, chvost s ostňom, 1 pár krídel, pazúre, krk, jedovaté ostne na chrbte a pozdĺž celého tela (to je iba základné). Ďalej tu máme kostru draka: *zamyslene zatvorí oči a opäť sa na tabuli zjaví obrázok*

 - Na tomto obrázku sa nachádza stavba kostí draka. * V tom momente zazvoní. Žiaci si zložia veci a chcú odísť, keď profesorka povie*
- Ešte som neskončila! Vašou domácou úlohou, keďže sme nestihli prebrať učivo bude opísať mi z čoho sa podľa VÁS skladá kostra draka. Nech je na zozname aspoň desať vecí + ku každej napíšte aspoň jednu vetu o tom, na čo to slúži. Oceňujem originalitu a vašu fantáziu. Môžete prípadne pripojiť link obrázku. Posielajte mi to od 1.7. 2007 do 1.8.2007 a BEZ diakritiky. *Mávne rukou a všetky obrázky z tabule zmiznú. Všetci žiaci so šomraním opustia triedu*

*Do triedy vošiel elf a hovory*

Tato látka platí kvôli nedostatku bodov. Do predmetu píšte svoje meno_ 1.ročník-1.látka