Jdi na obsah Jdi na menu
 


*Otvoria sa dvere a do učebne príde Solen. V jednej ruke drží svoju obľúbenú čarovnú palicu a v druhej kufrík.* Skúste uhádnuť čo mám v tomto kufri.* začne hodinu hádankou. Po chvíli sa ozve jedna žiačka:* Predpokladám, že nejaké čarovné predmety.* Hissatam sa k nej obráti a reaguje na jej odpoveď:* No dá sa to aj tak povedať, ale presnejšie sú tam všetky knihy z knižnice ktoré sa týkajú tohto predmetu. Je ich tam nespočetné množstvo. A zopár z nich vám má pomôcť pri dnešnom teste. Úloha teda znie: V prvom učive sa spomínalo, že keď vznikol pojem TABU tak sa rozdelili ľudské aktivity na Ezoterné a Exoterné. Lenže to bolo už dávno. A aj napriek tomu sa dnes stretávame s pojmami Ezoterici a Exoterici. A ja sa vás pýtam kto sú, čo robia a či majú niečo spoločné s mágiou a pojmom tabu Ezoterici (príp. aké význávajú náboženstvo). *Triedou sa ozvali otázky:* A to máme nájsť v týchto knihách? *Profesorka hneď zareagovala:* Áno odpovede na moju otázku nájdete v týchto knihách. Sú zoradené podľa abecedy tak by vám to nemalo robiť problém. *Onedlho sa žiaci začali prehrabávať v knihách a už aj nachádzali prvé odpovede. Na konci hodiny si učiteľka vyzbierala ich práce.*

Kniha = internet alebo ak sa niekomu chce tak môže zájsť do knižnice. V každom prípade mi povedzte zdroj (ak je z internetu tak link a ak z knihy tak názov knihy)

Výsledky budete vedieť o týždeň. *ozvala sa ešte učiteľka.*

Do predmetu mi napíšte meno- test z všeob. mágie