Jdi na obsah Jdi na menu
 


*V triede je hlasitý šum, preto si nikto nevšimol kedy a ako sa v triede objavila učiteľka. Opatrne odsunula stoličku a v tom všetci študenti prestali rozprávať. Obrátili pohľad na učiteľku, no hneď ho presmerovali pred katedru. Lupene porosypané po zemi, ktoré sa tam asi objavili s príchodom učiteľky, sa akoby začali rozleptávať. Keď posledný lupeň zmyzol, v triede začal zas hlasitý šum. Učiteľka si ho nevšímala a začala hodinu, hoci hovorila oveľa hlasnejšie ako kedykoľvek predtým.*

Dnes si preberieme už dávno slúbené víli. Budem sa snažiť povedať vám o nich najzákladnejšie informácie. Nebudeme si hovoriť aké druhy víl poznáme,presné črty víl a podobne. To myslím že viete *usmeje sa na jednu žiačku* alebo si to už zistíte samy.Veľa toho o vílach neviem pretože sú taktrochu tajnostkárske a bližšiemu spoznávaniu ich samých ako víl som sa nevenovala. Takže.

Krásne, krehké, fantastické a záhadné. Možno týmito štyrmi prirovnaniami sa dajú aspon trochu opísať. Milujú východ a západ slnka, pretože sú jemné romantičky. Ich neskonale zradná krása siaha až do dávnych vekov samotného počiatku víl. Nie všetky ženy v ich rodinách sa stávajú vílami pri narodení. Niekedy sú roky považované za ľudí a až časom sa prejavia schopnosti víli.                                                       

Víli sú známe svojimi krásne dlhými a hustými vlasmi ktoré sú vždy starostlivo upravené a sú na ňe hrdé. Oplývajú schopnosťou liečiť rany a poranenia. Hoci na to potrebujú mnoho energie, sú moc obetavé a preto ich táto schopnosť vyčerpáva. 

            Sú veľmi príjemné spoločníčky. Avšak keď vílu nahneváte alebo inak znepokojíte, začne v nej vrieť zlosť a nemá zlutovanie. Víli sú bytosti na rozhraní medzi astrálnym a materiálnym svetom. Majú schopnosť zneviditelniť sa a ich schopnosť zmárniť mužov tancom nieje iba výmysel...

               Obrazek                           

DOMÁCA ÚLOHA:

Na budúcu hodinu budeme preberať nymfi, tak mi prosím napíšte čo o nich viete.

 

    

To predmetu píšte svoj nick aký používate na tejto škole: