Jdi na obsah Jdi na menu
 


*Do miestnosti vojde rýchlim krokom učiteľka a okamžite začne kecať.*
Vitajte v druhom polroku, prváci. Nejdem sa nijak rozkecávať. Dúfam že budete všetci tak pilne pracovať ako aj v prvom polroku. To je myslím že všetko s mojej strany. Tak poďme na nové učivo. *Sadne si na stôl a pokračuje.*
TRPASLÍK
Malí drobec, s dlhou bradou po zem, s agresívnym výrazom na tvári a vždy s mrzutou náladou. Takto by sa dal opísať trpaslík. My si ho zoberieme trochu inak. Trpaslíky sa rozdelu jú na záhradných trpaslíkov a na banných trpaslíkov. Záhradný trpaslíci nerobia nič iné len sa starajú o svoju záhradu a banný trpaslíci zasa iba ťažia vzácne kamene v bani. Živia sa tým čo my ľudia. Sú to v podstate maličkí ľudkovia, žijúci v maličkých domčekoch.

VLKODLAK
Vlkodlakom sa stane človek potom ako ho pohryzie iný vlkodlak. Je to vlastne ifekcia ktorá sa prejavuje týmito znakmi: nekludný spánok, agresívnejšia povaha, počas splnu sa premieňa na zviera podobné vlkovi a zabije každého kto mu nedovolí dostať sa za svojov smečkou. Je to nevyliečiteľná choroba ale dá sa utlmovať nápojom ktorý ani ja osobne neviem uvariť.

Ešte úlohu a môžete ísť:
1. Ako delíme trpaslíkov?
2. Čím sa odlišujú tieto 2 skupiny trpaslíkov?
3. Povec aspoň 2 znaky, ktorými sa prejavuje vlkodlak?
4. Ako sa dá vyliečiť vlkodlak?


To predmetu píšte svoj nick aký používate na tejto škole: