Jdi na obsah Jdi na menu
 


*Žiaci vbehnú do učebňe, no zarazia sa, učiteľka už sedí za stolom a číta nejakú knihu. Usmeje sa na nich a znova sa do nej zahľadí. Žiaci potichu prejdú k svojím laviciam a snažia sa správať vzorne.            Keď si je už učiteľka istá, že nikto nepríde, mávnutím prútika dvere nehlučne zatvorí a začne hodinu.*                                                  Nie som moc dobrá rečníčka a ani Vám asi nebude vadiť, keď rovno prejdeme k učivu.

Veľa ľudí verí, že stromi majú dušu. Enti sú toho živím dôkazom.    Ent je podobný stromom v mieste kde žije. Jeho trupom je kmeň pokrytý kôrou, nohy majú chodidlá z koreňov, ruky sú živé vetvy a na miesto srsti rastie lístie alebo ihličie. Nehybne stojaci Ent je na nerozoznanie od lesného porastu. Keď Ent ide, jeho ťažké krokydunia tak zvláštne, že si ich zvieratá nevšímajú a vtáci neodlietajú, dokonca mu sedia vo vetvách. Hlas kričiaceho Enta je počuť na míľe ďaleko.

Obrazek

VÝSKYT: Entovia žijú v starých hlbokých lesoch. Málokedy vychádzajú na lúky alebo planiny. Keď nemá Ent nad hlavou vetvy, cíti sa nesvoj a veľmi rád sa vracia do ich tieňa.

CHOVANIE: Od prírody sú Entovia samotárske tvory. Vo svojom revíre sú pánmi a neradno ich moc pokúšať. Iba v ojedinelých situáciách sa Entovia schádzajú aby rokovali. Nahovoria toho naozaj veľa, ale ich jazyk je pomalý a namáhavý. Preto sú ich schôdze vždy veľmi dlhé, ale čakanie prináša ovocie v podobe múdrych rozhodnutí. Pri svojej rozvážnosti nenechajú Entovia nič náhode a rozoberú každý problém do najmenšieho detailu, hoci v kruhu alebo osamote.

Obrazek

Nestavajú si žiadne obydlia, koruny stromov sú im dostatočným prístrežkom. Les je pre Enta domovom, o ktorý sa svedomite stará a nedá naňho dopustiť. Vie ukludniť rozrušené zviera a uspať zobudené stromy. Les spravovaný Entom je plný života a prírodnej sily čo je prameňom mnohých tajomstiev. Ent dobre vie, že lesu svečia zmany a preto sa snaží rozširovať a meniť ho.

 

 

 

ZVLÁŠTNE VLASNOSTI: Ent zapustí svoje koreňe do zeme a tie sa doplazia až k nepriatelovi, aby ho mohli zviazať. Sila jeho vetví dokáže dať prílučku hociktorému nepriatelovi lesa. V najhoršom si Ent vie na pomoc zavolať lesné bytosti, ktoré mu proti nepriateľom rady pomôžu. Entie telo nieje príliš prispôsobené pre boj, a preto je Ent príliš pomalý a neohrabaný. Dokáže síce jemne pohľadiť kvet lalie, ale s údermi do nepriteľa je to už horšie.

DOMÁCA ÚLOHA:

1. Opíš pár slovami kto, alebo čo je Ent.                                           2. Kde väčšine žije Ent?                                                                   3. Opíš stavbu tela Enta.                                                                4.Ako sa bráni Ent?
                                                          

To predmetu píšte svoj nick aký používate na tejto škole: