Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo
*Učiteľka vojde do triedy a rozhliadne sa po triede plnej nedočkavých prváčikov, ktorí na ňu so strachom v očiach hľadeli.Usmeje sa na nich a povie* Vitajte na hodine Histórie Mezzarthys.Tu sa spoločne budeme snažiť naučiť sa čo najviac o tejto škole, planéte ale aj o našich predkoch. Rozdám vám učebnice z ktorých sa budeme celý rok učiť.Chcem, aby ste mi ich na konci školského roka vrátili neporušené.*Usmeje sa a pokračuje ďalej.*Otvorte si knihy na strane 5 a začneme čítať. Ku koncu hodiny vám dám domácu úlohu a čakám ju poriadne vypracovanú.*Znova sa usmeje a začne čítať*
Štyria zakladatelia školy Mezzarthys sa stretli na sneme čarodejníkov. Snem čarodejníkov býval každých 100 rokov. Stretávali sa na ňom najlepší a najsilnejší čarodejníci krajiny Mezzarthys. Títo čarodejníci sa začali spoznávať a neskôr si vytvorili aj vlastný spolok. . Nanet, Selia, Hissatam a Carapito boli veľmi silnými čarodejníkmi a radi by sa o svoje schopnosti podelili aj s inými. Rozhodli sa, že vystavajú školu, aby v nej mohli učiť svojich zverencov. Selia a Nanet boli sestry a veľmi dobré kuchárky. Rady by odovzdali aj toto umenie, ale rozhodlo sa, že variť budú škriatkovia. Ony by na to aj tak nemali čas.
A teraz este k vznilu krajiny. O krajine mezzarthys nikto nevedel až do nášho roku 5. V tom roku sa záhadne objavil medzi ľuďmi čarodejník, ktorý tvrdil, že existuje ďalšia zem. Lukasovi Segalovi však nikto neveril a opovrhovali ním. Toho istého roku päť sa objavil priechod. Bol v skalnej trhline. Dalo sa ním prejsť do našej krajiny, to však oni nevedeli. Lukas Segal bol veľmi významným čarodejníkom. Veľa toho dokázal hlavne v boji. Chránil našu krajinu až do svojej náhlej smrti. Vtedy však už vedeli ľudia z Krajiny Drakov ako sa sem dostať. To bol najväčší problém. Cez priechod sa chodilo na heslo. Nikto nevedel a doteraz sa to nezistilo ako a kto to dokázal. Nevie sa ani, ako sa ľudia z Krajiny Drakov heslo dozvedeli. Heslo bolo Králik. Teraz sa tade už nedá chodiť, tak to ani neskúšajte. *Mrkla na nich*.
Ešte vám zadám úlohu a môžete ísť.
Domáca úloha:
1. Ako sa volal objaviteľ našej krajiny?
2. V ktorom roku objavil našu krajinu?
3. Aké bolo heslo cez priechod do našej krajiny?
4. Čo by rady učili Nanet a Selia?
Správne odpovede posielajte odpovedníkom alebo na môj mail efjka.opica@post.sk
od 1.5. 2007 do 1.6.2007