Jdi na obsah Jdi na menu
 


*Do triedy vstúpila profesorka Gellia Devstrudova z veľmi dobrou náladou*Milí študenti vítam Vás v novom roku.Tento ročník sa budeme venovať hlavne liečivím elixírom. Doniesla som Vám ukázať môjho Fénixa, ktorý nám bude asistovať, pretože budeme variť Herbalkový elixír.

*Otvorí okno a vystrie ruku. V okamihu priletí krásny fénix. Jeho rubínovo zlaté perá rozžiaria celú miestnosť. Hodvábny chvost si omotal okolo profesorkinej ruky.

*Toto je Koira, alebo západný fénix. Jeho slzy a krv majú oveľa väčšiu magickú moc, ako iní fénixovia. Ale o tom si bližšie povieme, keď budeme brať Anymagizmus. Na ten si ešte počkáte, pretože sa vyučuje v 4.rocniku.

*Vták vzlietol a pristál na pleci jednemu zo žiakov.

*Začneme. Potrebujeme:

Dračia krv

Obrazek

Prášok z víly

Obrazek

Kôru zo sekvojca

Obrazek

Ľad zo Sklenených hôr

Obrazek

Herbalová bylinka

Obrazek

*Zatiaľ čo si žiaci rozdávali prísady a kotlíky, učiteľka vysvetľovala.

*Herbalový elixír vylieči každé zranenie okrem toho, ktoré zapríčinilo vlastné zaklínadlo.

*Keď dopovie, hodí do kotlíka ľad. Študenti po nej opakujú. Celú triedu naplní sykot topiaceho sa ľadu.

*Kôru si musíme spracovať na jemné piliny. Lepšie sa zmieša s krvou z draka.

*Prejde prstom po kôre a tá sa rozpadne.

*Tí, čo majú prútiky určené pre Herbológiu klepnú po kôre paličkou. Ostatní použijú zaklínadlo z minulého semestra.

*Krv si musí nahriať, aby sa uvoľnila magická sila. Ukážem Vám malýtrik s ohňom možn h budete brat na zivelnej magii.Na dlan si polozite prostrednik a ukazovak druhej ruky,pretrete ich tym sa vytvori plamen nad rukov.Asi takto*uroby vsetko ako hovorila nad jej rukov sa rohorel cerveny plamienok na ktorom nahriala skumavku z krvou*Hmm myslim ze lad je uz roztopeny.Hodte do kotlika pyliny,nalejte krv a stipku vilieho prasku.*Trieda bola citit po mede.Jedna ziacka neodolala a ochutnala tekutinu.Zo znechutenym vyrazom na tvari ju aj hned vyplula*Pozor to nie je med a uz vobec tak nechuti.Ma chud skor ako okoreneny citron ci limetka.Ale po pridani Herbalkovej bylinky sa chud zmeni*Povie pri pohlade na otravenych studentov.*rastlinu tam uz mozete opatrne hodit.*napoj sa sfarbyl do cervena a potom do modra.*Tak kazdy z vas si moze odliat trochu z odvaru.Nikdy neviete co sa moze stat.Tu je Domaca uloha:Davam aj bonusovu manu tak sa snaste.

1.Aké a elixir učinky?

2.Povedz te mi co ste sa dnes naucily

3.Akym kuzlom si mozeme ublizit?

To je dnes vsetko mozete ist*maly fenix odprevadi deti z triedy s chuti sa zasmeje*