Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Hodina čiernej mágie

 

*Dnes keď si ako obvykle klopeš na stenu a vyslovuješ zaklínadlo, ale nič sa nestalo. Skúšaš to teda po druhý krát ale opäť nič. Skúsiš to teda po tretí krát, ale aj tak portál sa neobjavil. Stojí vás tam už pekná kôpka žiakov, keď tu zrazu na stene pred vami sa objaví malinký červený nápis, ktorý ti oznamuje, že dnes sa hodina koná v lese a taktiež, že sa bude jednať o hodinu, ktorá preskúša vašu schopnosť sústrediť sa . Všetci teda vychádzate z hradu a pomaly sa teda poberáte do lesa. Hneď ako ste vstúpili do lesa je vám jasné, že vás niekto sleduje. Zrazu ste započuli hlas (vnímate ho len vo vašej mysli) , ktorý vám hovorí "Poďte hlbšie, nebojte sa". Hlas sa utíchol a niektorým došlo, že to k vám hovorí váš profesor. Obzrieš sa hlbšie do lesa a vidíš, že je tam takmer tma. Pozrieš na spolužiakov a je ti jasné, že poniektorý sa už ďalej nepohnú. Ideš teda hlbšie lebo ti je jasné, že toto je iste nejaká skúška a keď ňou prejdeš tak ťa profesor iste pochváli. Kráčaš teda hlbšie a hlbšie do lesa a pomaly už skoro nič nevidíš. Všade okolo teba je počuť jemné povievanie studeného vánku ktorý sa ti hrá s vlasmi. Opäť počuješ ten hlas v hlave tento krát trochu hlasejšie." Nájdi ma ak to dokážeš, nájdi ma." V hlase bolo zreteľne počuť pobavenie ale aj dôveru v to, že túto úlohu iste zvládneš. Hlas opäť utíchol a ty už takmer nič nevidíš ale aj napriek tomu sa pokúšaš nájsť profesora. Vánok vystriedal vetrík, ktorý ti pomaly ale iste lezie na nervy." Nesnaž sa vidieť niečo čo sa vidieť nedá obyčajným zrakom, sústreď sa a skús ma nájsť." Povedal hlas v tvojej hlave a tebe došlo, že to nebude až tak jednoduché. Pokúšaš sa sústrediť na hlas ale okolie ti to nedovoľuje čo teraz?*