Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.Hodina

 

 

*Vojdem do triedy a s kľudom pozerám na žiakov.* No už ste druháci tak dúfam, že sa nedáte zahambiť prvákmy. Dnes si povieme niečo o drakov známich ako jazernich. Tieto tvoria žijú iba jazerách majú modrú až priesvitnú kozu. Na svete sa ich vyskytuje len veľmi malo, lebo je celkom ľahké takého draka uloviť a úlovok ma vysokú hodnotu. Nie je skoro vôbec inteligentný a tím pádom nevie kúzliť. Dá sa aj ochočit ale keď že je len vo vode je to taký mali problém. Pri takomto drakovi je dobre nepoužívať kúzla ak ho nechcete rozprovokovať alebo odstrašiť. Je to dosť zaujmaví drak lebo nemá dračie sklony ,živí sa výhradné mäsom a rybami nepoužíva žiaden dych a krídla využíva len ako plutvy. Je tak tiež uctevaný ako tvorca drakov a uctevajú ho Ku“ni. Tento drak vyzerá približne takto.

Obrazek

Otázky:

1.Chceli by ste ochočiť takéhoto daka?(Ak ano prečo a ako?Ak nie,preco?)

2.Aké postavenie ma tento tvor medzy drakmi?

3.Myslite,ze by sa dalo rozprávať s týmto tvorom pomocou drakomluvi?(Prečo?)

*Učiteľ odchádza z učebňe*