Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Učivo mágie

 

*Ty rovnako ako aj minulí školský rok vchádzaš do učebne skrz ohnivý portál s pocitom že tento rok to bude skutočne zaujímavé. Ako si tak pomaly vykračuješ stíhaš si všimnúť, že tam profesor ešte nie je. Pomaly sa usadíš na svoje miesto a čakáš na príchod profesora *

 

 

*Zrazu sa v miestnosti ochladilo a ty sleduješ ako pomaly pokrýva námraza celu stenu pri tabuli a tebe došlo že to sa rúti tvoj profesor a nemá dva krát najlepšiu náladu, ale niečo ti predsa nesedí profesor síce prichádza v znamení vetra, vánku či ľadovej spúšte ale nikdy nebolo cítiť zápach záhrobia. Nedokážeš si to vysvetliť a v zapätí na tvojom pravom boku cítiš prítomnosť niečoho ľadového a silne zapáchajúceho akoby pri tebe stál otvorený hrob. Pri tabuli sa konečne objavil profesor s mŕtvolou človeka alebo niečoho čo sa na človeka kedysi aspoň podobalo. Profesor sa chvíľu tváril celkom prísne ale potom si s úsmevom na perách premeral žiakov a spustil*

 

 Vítam vás v druhom ročníku

 

* Povedal a s rachotom spustil mŕtvolu k zemi tak že sa jej odtrhla hlava. Profesor sa len pozrel na zem kde leží hlava a dodá*

 

Ach tie dnešné mŕtvoly už nevydržia to čo kedysi, kedysi vám moji milý vydržala mŕtvola aj celu stovku rokov dnes? Dnes je to bieda kosti sú slabé a nevydržia ani pád z druhého poschodia. Jaj kde sú tie časy?

 

* Profesor tak trochu zaspomínane hľadel ešte chvíľu na zem a potom si vlastne uvedomil čo chcel*

 

No ale dnes nie je hodina mojich spomienok na zážitky ale hodina čiernej mágie. Tak aby som vám teda mohol vysvetliť čo tu robia moji mŕtvi priatelia tak dnes sa budeme venovať trochu inému druhu mágie a to je vitálna mágia inač označovaná aj ako nekromantia. Predpokladám že je vám jasne že nekromantia sa zaoberá sústreďovaním životnej energie do mŕtvych alebo aj vteľovanie duchov.

 

*Profesor pobavene preletí pohľadom po triede a zbadá niektoré prázdne výrazy na tvárach niektorých žiakov*

 

Ako vidím niektorý ani netušíte o čom hovorím čo? Tak teda budete sa učiť ako vteliť ducha do mŕtveho tela. Najjednoduchšie je vrátiť telo tomu duchovi ktorému kedysi patrilo. Zatiaľ si napíšte to čo bude na tabuli a ja sa vám budem hneď venovať.

 

*Povedal a na tabuli sa zjavil veľký nápis NEKROMANTIA a hneď pod nadpisom sa zjavil aj obrázok pod ktorým sa začal písať aj malý text*

 
Obrazek

Nekromantia sa vyznačuje takzvanými chodiacimi mŕtvolami alebo aj nemŕtvymi. Poznáme mnoho druhov nemŕtvych ako napríklad : Živé kostry (mŕtvaci)

   Zombie

  Ghúlovia  

Upíry ( tí sa delia na Vampírov (upír žena), Dampírov (denný upír) a Upírov (obyčajný upír muž)

Lichovia

Nekromantský drak 

*tu text na chvíľu zastavil a profesor sa postavil k tabuli a ukazujúc na zoznam nemŕtvych prehovoril*

  

Samozrejme je ich viac ale toto sú tí najzaujímavejší, sú zoradený od tých najnudnejších po najzaujímavejšieho Nekromantského draka toho budeme preberať v piatom ročníku

 

* Profesor sa pousmial a opäť si sadol do kresla a začal si niečo mrmlať popod nos*

 

Vteľovanie ja nasledovné nájdeme si mŕtvolu vhodnú pre pokus a zameriame sa na jej predošlí život asi takým spôsobom že sa sústredíme na mŕtvolu a pokúsime sa precítiť jej takzvané informačné pole ktoré je okolo nej. Tento krok vyžaduje plné sústredenie a trpezlivosť, po nejakom čase sa nám informačné pole objaví a prezradí nám všetko o danej mŕtvole. Keď zistíme o mŕtvom aj to čo by nikdy sám nepovedal vyvoláme dušu majiteľa a to tak že ho začneme doslova volať zo záhrobia.

 

*profesor opäť vstal zo svojho kresla a povedal*

 

Tak a tu prejdeme na ukážku inač by ste to asi ťažko pochopili predsa len pozorovaním sa človek naučí viac ako čítaním. Je to omnoho jednoduchšie ako sa píše v knihách. Viete nie je všetko pravda čo sa píše pretože papier toho znesie. Začneme teda vyvolávať duch tejto mŕtvoly.

 

*profesor sa postavil pred lavice a požiadal žiakov nech sa postavia a nech opakujú po ňom*

 

Ó mocný duch Meldona Saikwu

príď medzi nás a povstaň vo svojom tele ktoré ti bolo odoprené,

povstaň v tele v ktorom si prchal pred skupinou upírov,

povstaň......

 

*žiaci zrazu stuhli ako kameň a onemeli, pred ich zrakom sa stalo pre nich niečo neuveriteľné, mŕtvola zo zeme vstala a začala sa pomaly kolísať vedľa profesora ktorí iba podišiel o kúsok dozadu a mŕtvola sa z veľkým rachotom spráchnivených kostí zvalila na zem a začala šmátrať kade, tade až sa nakoniec zastavila pri svojej hlave. Nežne ju uchopila a pomaly si ju nasadila na krk. S nechápavým pohľadom sa otočila k profesorovi a dvihla pravú ruku že ho udrie ale tá mu stihla medzi tým odpadnúť.*

 

Tak žiaci aby som nebol tak neslušný tak vás predstavím toto je Meldon Saikwa ak sa nemýlim je to otec Arnona Saikwu .

 

 

Vašou úlohou bude oživiť si vlastného netopiera, nebojte ja vám rozdám už mŕtvych aby ste nemuseli čakať na ich smrť. Aby ste vedeli všetci umreli na následky udusenia. Mala by to byť nadmieru jednoduchá úloha tak očakávam sto percentný úspech.

 

*profesor dohovoril a zmizol spolu s mŕtvolou vo veľkom vzdušnom víre aby tak zároveň trochu vyvetral*